Mládež


Linka pre deti a mladých tel. č. 116 111
Linka pre nezvestné deti tel. č. 116 000
On-line poradenstvo: čet a email

VOLAJTE: 116111

• NON-STOP
• BEZPLATNE
• ANONYMNE
• PRE CELÉ SLOVENSKO

ČETUJTE

Cez www.ldi.sk
Denne 18:00-22:00

EMAIL

Napíšte nám email
116​111@ldi.sk

Linka detskej istoty tu je aj pre všetkých mladých ľudí

Byť mladým v dnešnom svete môže byť niekedy naozaj ťažké. Veľa vecí sa okolo vás deje, veľa vecí sa rýchlo mení a tlak na vás môže byť niekedy prisilný. Môže sa stať, že čelíte ťažkostiam, ktoré sa vám zdajú byť neriešiteľné alebo nezvládnuteľné. Rozprávať sa o svojich pocitoch, či o svojom psychickom zdraví s ľuďmi, ktorým dôverujete, môže byť často prvým krokom k tomu, aby ste sa cítili lepšie. 

Na Linke pomoci pre deti a mladých vieme, že o niektorých veciach môže byť niekedy ťažké hovoriť s ďalšími ľuďmi vo vašom živote. Vieme však tiež, aké dôležité môže byť zdieľanie toho, čo cítite a čo máte na mysli, a to nielen pre vaše fyzické zdravie, ale aj pre vaše psychické zdravie. 

“Je toho príliš veľa.” “Neviem, kde začať.” “Mám obavy z toho čo bude.” “Nemôžem sa s tým všetkým vyrovnať.” “Neviem ako ďalej.” “Nikto mi nerozumie.”…

Pravdepodobne sme si všetci niekedy povedali takéto slová. Zvyčajne sa to stáva, keď zažívame chvíle intenzívneho stresu, máme pred sebou dlhý zoznam úloh, cítime neistotu, obavy, úzkosť a podobne. Je prirodzené, že sa takto niekedy cítime. Je však dobre odsledovať si sám/sama na sebe, ako dlho takéto či podobné pocity máte a čo robíte pre to, aby ste sa mohli cítiť lepšie a uvoľnenejšie. 

Pocit preťaženia, úzkosť, beznádej alebo zmätok môžu sťažiť jasné myslenie a radosť z každodenného života. Existujú však tipy, ktoré môžete vyskúšať a zmeny, ktoré môžete urobiť pre to, aby ste sa cítili lepšie. Každý z nás je jedinečný a pre každého môže byť fajn a fungovať niečo iné. Dôležité je vždy hľadať to, čo nám najviac sedí a pomáha, je dobré skúšať nové veci a vyberať si z nich tie, ktoré nám prinesú viac pohody. 

Chceme, aby ste boli čo najviac informovaní o tom, aké máte práva, aby ste vedeli o možnostiach riešenia náročných situácií a tiež o tom, ako sa môžete chrániť. Na našej Linke pomoci pre deti a mladých ľudí sa o všetkom môžeme spoločne porozprávať a hľadať môžné riešenia a ďalšie kroky. Sme tu pre vás 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne cez telefón na čísle 116 111. Ak si radšej chcete s nami písať, pošlite nám email na 116111@ldi.sk alebo sa s nami môžete skontaktovať cez čet na tejto webstránke.

Bez obáv sa nás môžete obrátiť s čímkoľvek. Nebudeme vás posudzovať, odsudzovať ani kritizovať. Nebudeme sa vás pýtať ani na meno ani odkiaľ ste, poviete nám iba toľko koľko budete sami chcieť. Zachovávame obojstrannú anonymitu, mlčanlivosť a hovory sa nenahrávajú. Našou prioritou je poskytnúť vám bezpečné, podporné a non-stop bezplatne dostupné dôverné prostredie, kde môžete hovoriť otvorene o svojich pocitoch a myšlienkach, a tiež o situáciách, v ktorých sa nachádzate a o problémoch, ktoré prežívate.

Nemusíte na to ostávať sami. Budeme vás počúvať a poskytneme vám podporu. Môžete získať informácie a nové pohľady na situáciu, v ktorej ste sa ocitli a spoločne môžeme hľadať riešenia ťažkostí, ktoré vás trápia.

Ak sa chceš dozviedieť viac o svojich právach, prečítaj si Dohovor o právach dieťaťa / detskou rečou.

Non-stop​

Fungujeme 365 dní v roku, 7 dní v týždni,
24 hodín denne, aj počas víkendov
a sviatkov a aj cez prázdniny.

Bezplatne​

Všetky služby sú zadarmo. Volanie k nám je z každej tel. siete na Slovensku úplne bezplatné.

Anonymne​

Keď zavoláš, nemusíš nám povedať ani svoje meno, ani kde bývaš. Všetko čo nám povieš je dôverné a nikto sa nedozvie, že si k nám volal, volala. Hovory nenahrávame.

Pre celé Slovensko​

Sme tu pre všetky deti a mladých ľudí
z celého územia Slovenska.
Kontaktovať nás však môžu aj dospelí
v záujme detí.

Telefonicky

Môžeš nám zatelefonovať kedykoľvek, keď sa budeš potrebovať s niekym porozprávať alebo sa o niečom poradiť alebo keď ťa niečo trápi.

Online​

Ak si radšej píšeš, ako telefonuješ, napíš nám cez ČET alebo EMAIL.

Scroll to Top