10. august – Medzinárodný deň nezvestných

Dnes, 30.augusta, by sme si chceli na Linke detskej istoty pripomenúť Medzinárodný deň nezvestných na počesť tých, ktorí sa stratili.

Medzi dennodenné pracovné činnosti organizácie Missing Children Europe (MCE) a jej členov patrí podpora a pomoc pri spájaní rozdelených rodín. Aj vďaka tomu členovia MCE – Krízové linky 116000 pre nezvestné deti veľmi dobre chápu pocity daných rodín, ich bolesť a úzkosť spojené s nevedomím, kde sa nachádza ich blízky a ako je na tom.

Za Slovensko je členom Medzinárodnej organizácie Missing Children Europe práve naša organizácia Linka detskej istoty, ktorá prevádzkuje Krízovú linku pre nezvestné deti na tel.č. 116000, ktorá funguje NON-STOP, BEZPLATNE, ANONYMNE pre celé územie SR.

V rámci našej práce sa často zaoberáme rôznymi príčinami, kvôli ktorým sa dieťa stratilo, ako sú napr. úteky alebo rodinné únosy apod. Ale existuje i veľa dôvodov zapríčiňujúcich stratu dospelého človeka a tými môžu byť napr. konflikty, násilie, migrácia, alebo prírodné katastrofy.

Dnešným dňom by sme chceli zvýšiť povedomie opakovaných prípadoch nezvestných ľudí a využiť príležitosť zaspomínať a podporiť rodiny nezvestných, stále hľadajúcich svojich blízkych.

Video tu: 10. 08. Medzinárodný deň nezvestných

Scroll to Top